Tervisesaade sai uue saatejuhi – Katrin Väli
Täna nägin esimest osa 8-osalisest sarjast nimega Retseptita. Möödunud sügisel vedas seda suurte lihastega kulturist Argo Ader (kui nimega ei eksi), sellel kevadel normaalsema kehaga Juhan Aare ja nüüd kleenuke rõõmupall Katrin Väli. Kas 3 korda kergem Miss Santa Barbara ja aeroobika kuninganna on vaadatavam kui lihasmägi?
Igatahes saate algus oli pehmelt öeldes imelik. Kaameratöö oli ujuvalt ebastabiilne, sest Katrinil lasti veekogu äärest tulla kastekann näpus ja kõndida mingis koduaias.
Selle sissejuhatava kastekannuga kõndimise juures oli kõige olulisem infokild, et nägime ära tema mullaseks tehtud käe ja kasutatava maniküüri.
Samuti pikad küüned
Lubage mul olla skeptiline aga ma ei usu, et kuni sõrme otsteni ilus naine teeks aias töid ja puutuks selliste pikkade küüntega mullatöödega kokku.
Õnneks oli järgmine plaan temast juba märksa parem. Ta oli kesk lapsi. Huvitav, kas ta tahtis kunagi nooruses õpetajaks saada? See oleks talle kindlasti sobinud:
Kirevase päralt, meid mökusid mehi Maarjamaal, et Katrin askeldab ikka veel kesk võõraid lapsi. Ma küll ei ole seltskonna ajakirjanduse jälgija ega tea nüüd nimeliselt subjekti nimetada aga oleks ülim aeg panna nii apetiitne keha emapalka teenima. Kuidas see HU? laul oligi, et “väikelinnas jalutavad lastega noored kenad emad ja nende emad, kes pole enam kenad.” Kui uskuda elu24 uudiseid, siis mehed kulutavad oma elust 1 aasta naiste vaatamisele ja naised enda elust keskmiselt 1 aasta ja 4 kuud nutmisele. Nende kahe näitaja vahelt ei tasu seost otsida, lihtsalt sugupooled on erinevalt ehitatud. Isegi ilma selleta magame kolmandiku elust lihtsalt maha.
See oli sissejuhatus väga tõsisele vähi teemale.
Pärastpoole oli veel mingi võimlemise või harjutuste lõik aga seal enam Katrinit ei näidatud ja mul polnud enam ka tähelepanu eriti.
Nimelt:
Hollandi Radboudi ülikooli psühholoogide sõnul võib ilusa naisega suhtlemine meeste loogika ja mõttetöö lausa peatada.
Uuring näitas, et kui mehed olid ainult paar minutit atraktiivsete naiste seltskonnas, ei suutnud nad pärast seda keskenduda testidele, millega mõõdeti loogikat ja mälu.
Uurijad tegid 40 mehega katse. Iga katsealune tegi standardse mälutesti, siis aga tuli neil viis minutit suhelda uurijaterühma mees- ja naisliikmetega. Hiljem korrati testi.
Tulemused näitasid, et kenade naistega suhelnud ja neile mõju avaldada püüdnud mehed tegid testis palju vigu ja olid aeglasemad. Mida rohkem mees naisest sisse oli võetud, seda halvemad olid ta teise testi tulemused.
Sama katse tehti ka naistega. Nende katse tulemused näitasid, et atraktiivse mehega suhtlemine nende mõtlemist ja ajutööd eriti ei mõjutanud. Naised seevastu keskenduvad meestega suheldes nende vanusele, huumorimeelele, haridusele ja jõukusele.
Nüüd te vist mõistate paremini, miks ma eriti tõsiseid analüüse ei teinud tervise teemal. Lihtsalt beib blokeeris praktilise mõtlemisvõime ja keskendusin pigem visuaalsele poolele.
Need kolm viidet ei tähenda, et ma jälgiks Anu Saagimi juhitavat “ajakirjandust”, vaid see tundus nähtud Retseptita saatele võrdväärselt usaldusväärse allikana. Saate toimetaja oli Tiina Park, kes tegi Katriniga ka tema esimesed teles näidatud kaadrid möödunud sajandi lõpus saate “Miss Santa Barbara” tarbeks.
Samuti meeldis mulle saate lõpp, kus Katrin oli koerakesega.
Kui kusagil oleks nunnumõõdik, siis see saade saaks seal väga kõrged näitajad, sest olemas olid lapsed, loomad ja ilus naine.