Parteisse juba 14 aastaselt
Saame tuttavaks, praegune Väätsa vallavanem Jarno Laur astus erakonda juba 14 aastaselt. Ma saan nüüd aru, miks korraldatakse õpilaste seas varivalimisi, sest enne põhihariduse omandamist aetakse neil pea poliitikaga segi. Mõned edukamad saavad isegi parteilised ametikohad.
Seejuures on ta kandideerinud kõigil(!) Eesti Vabariigi taastamisest toimunud kohalikel valimistel ja kolmedel viimastel Riigikogu valimistel.
Ma ühel õhtul mõtlesin, et kuidas peaks defineerima poliitilist broilerit. Leidsin, et noorusest alates poliitikaga tegelemist ei saaks selle aluseks olla. Igaüks kes erakonnaga liitub, ei sa ju automaatselt olla poliitbroiler. Samuti ei saa seda arvestada erakonnas oleku aja järgi, sest siis oleksid broilerid ka keskealiselt ennast määratlenud.
Mulle tundub, et parteibroileri määratlevad ennekõike 2 asjaolu: 1) partei on andnud talle töökoha (võimalik, et oli tema esimene ja ainus tööandja) ja 2) kandideerib valimistel ehk teeb partei sisest karjääri.
Parteibroiler või broilerpoliitik ei tohiks olla halvustava tähendusega, sest poliitikuks ei sünnita ega õpita vaid saadakse just nimelt läbi aastaid kestva protsessi. Antud näites tundub mulle see protsess olevat muidugi toppama jäänud, sest mina küll ei suudaks olla 2/3 elust veetnud parteis ja jõuda välja vaid mingi vallavanema kohani. Kui Jarno astus 14-aastaselt, siis praeguseks on ta parteis olnud tublisti üle 20 aasta.