Pankroti järel domeeni living.ee kaaperdanud firma Living.ee OÜ tegevus tuleks lõpetada
EPL kajastas justiitsministeeriumis valminud seaduseelnõud, mille järgi ei tohi ostja käest rohkem ettemaksu küsida kui vaid 50 % ja plaan on living.ee taolistel poodidel lasta küsida 100 % ulatuses ettemaksu. Kui vaid Top Tours kliendid oleksid saanud maksta vaid 50 % – siis oleks nende kahjud olnud väiksemad. Just eile tuli Tarbijakaitseameti teade, et lennukipiletid ei kuulu hüvitamisele. Minu meelest saab otse lennufirmast pileti ostes reisi kasutamata jäämisel selle eest enamuse rahast tagasi (kuni lennu toimumise kuupäevani loobumisest teada andes).
Kuid artikkel oli sellel aadressil
http://www.epl.ee/artikkel/580148
ja lisasin sellele oma järgneva arvamuse.
* * *
Living.ee OÜ ei tohiks küll sõna võtta selle kohta, kuidas tuleb internetis äri ajada ja inimestelt kogu raha ette ära küsida. Põhjus selles, et praeguseks on living.ee pood tegutsenud umbes 5 aastat aga Living.ee OÜ on eksisteerinud alla 2 aastas. Nimelt vahepeal tehti läbi pankrott, võlad jäeti maksmata ja võeti lihtsalt uus äriühing kasutusele.
living.ee interneti pood kuulus Langersen OÜ-le, see lasti Ove Siiro ajal umbes 1 miljoni kroonise maksuvõlaga pankrotti, interneti domeen ja kliendid “kanditi” juunis 2008. asutatud Akerston Grupp OÜ ehk pärast ümber nimetamist Living.ee OÜ omandusse. Kuidas seda täpselt tehti võib lugeda kronoloogia ja faktidena:
21. oktoober 2008 Living.ee pankrotistub kavala skeemiga
https://www.virgokruve.eu/2008/10/21/livingee-pankrotistub-kavala-skeemiga/
Kuidas siis internetis domeen kantida ja äriga edasi minna ka pankrotist hoolimata? Vastus on: kaubamärk. Nimelt see Akerston Grupp OÜ esitas taotluse kaubamärgile living.ee 25.07.2008 http://www2.epa.ee/Patent/Mark.nsf/vwSearchEst/E580AEDE462C9D82C225775A00589BC9?OpenDocument&Eesti mille kujutuse leiab aadressilt http://www2.epa.ee/pictures/X7871001.gif
Sellel ajal oli internetipood www.living.ee veel Langersen OÜ omanduses aga mingi 4-5 kuud hiljem teatas selle juhtkont, et nemad peavad äri lõpetama, sest said selleks nõude “kaubamärgi” omanikult.
Tegelikult muutub kaubamärk õiguslikku jõudu omavaks alles pärast registreerimist (selleks kulub 1,5 aastat). 13.10.2008 ilmub Ärilehes artikkel, et miljonile läheneva võlaga internetipoe www.living.ee endine omanik Langersen OÜ on kapituleerunud ja läheb kuu jooksul pankrotti. 19. augustil 2008 asutatud Living.ee OÜ omandab kuidagiviisi interneti domeeni www.living.ee (Langersenilt pole mingit alust nõuda sellest loobumist, kuid seda tehakse vabatahtlikult) ja mööbliäri läheb klientide jaoks märkamatu muutusega edasi.
Edasine on juba ajalugu. Igatahes Ove Siiro kirjutas tema skeemitamiste paljastamise järel minule:
29. juuli 2009 Living.ee ähvardab: ma otsin su üles ja annan vastu hambaid!
https://www.virgokruve.eu/2009/07/29/living-ee-ahvardab-ma-otsin-su-ules-ja-annan-vastu-hambaid/
Paneme siia lõppu ka Living.ee registrikaardi kronoloogia.
LIVING.EE Osaühing (registrikood 11511519) kohta on avatud:
1) äriregistri B-osa registrikaart Harju Maakohtu registriosakonnas, millele on tehtud kanded:
Harju Maakohtu registriosakonnas:
1. kanne kinnitatud 17.06.2008 (Esmakanne)
2. kanne kinnitatud 08.07.2008 (Muutmiskanne)
3. kanne kinnitatud 19.08.2008 (Muutmiskanne)
4. kanne kinnitatud 27.10.2009 (Märkus)
5. kanne kinnitatud 13.11.2009 (Muutmiskanne)
6. kanne kinnitatud 06.05.2010 (Muutmiskanne ÄS § 525 lg 2 alusel)
Äriregistri B-osa registrikaardi kehtivad ja kehtetud andmed on:
Teine veerg: a) ärinimi, b) ettevõtja asukoht, c) tegevusala
1. kanne a) AKERSTON GRUPP OÜ (kehtetu alates kandest nr.3)
3. kanne a) LIVING.EE Osaühing
1. kanne b) P. Süda 10-8 Tallinn 10118 (kehtetu alates kandest nr.3)
3. kanne b) Laki 11B Tallinn 12915 (kehtetu alates kandest nr.6)
6. kanne b) Ehitajate tee 114-17 Tallinn 13517
Kolmas veerg: osa- või aktsiakapital
1. kanne 40000 Eesti krooni.
Neljas veerg: juhatus, pankrotihaldur, likvideerija *
1. kanne Toomas Rinne juhatuse liige, isikukood 3651121**** (kehtetu alates kandest nr.2)
2. kanne Helen Vaiksaar juhatuse liige, isikukood 4761002**** (kehtetu alates kandest nr.5)
5. kanne Anni Talts juhatuse liige, isikukood 4791215****
2. kanne Toomas Rinne ei ole juhatuse liige. (kehtetu alates kandest nr.2)
5. kanne Helen Vaiksaar ei ole juhatuse liige. (kehtetu alates kandest nr.5)
* Juhatuse liige esindab osaühingut üksinda, kui registrisse ei ole kantud teisiti.
Kuues veerg: õiguslik seisund
1. kanne õiguslik vorm: osaühing
1. kanne Põhikiri on kinnitatud 17.06.2008 (kehtetu alates kandest nr.3)
3. kanne Põhikiri on muudetud 13.08.2008 (kehtetu alates kandest nr.5)
5. kanne Põhikiri on muudetud 23.10.2009
4. kanne Ühingu osad on registreeritud Eesti väärtpaberite keskregistris.
1. kanne Majandusaasta algus 01.01 ja majandusaasta lõpp 31.12
Seitsmes veerg: b) märkused
4. kanne b) Kanne on tehtud automatiseeritud korras Eesti väärtpaberite keskregistrist saadud andmete põhjal äriseadustiku § 511.3 alusel.
Väljatrüki lõpp
PS. Tegelikult olen internetis ostmise suhtes sama meelt Living.ee OÜ töötajaga, et pettuste vältimiseks tuleb ostu eest tasuda 100 % aga ma ei mõista, miks Eesti Vabariik ei suuda kontrollida märksa väiksemat arvu turul osalejaid ehk siis internetipoode. Kas 1 miljon saamata jäänud makse ei olegi piisav stiimul? Meenub veel Tsiigu ja Mari Aid aga see oli juba puhas pettus.
* * *
Panin pealkirjaks, et “Pankroti järel domeeni living.ee kaaperdanud firma Living.ee OÜ tegevus tuleks lõpetada” ja seda seoses sellega, et tegemist on olnud internetis tegutsenud firma domeeni kaaperdamisega, kaubamärgi pahauskse registreerimise taotluse esitamisega ja lõpuks ka maksumaksjatele 1 miljoni krooni maksude tasumata jätmisega.
Olen arvestanud, et Ove Siiro on selle praeguse kirjutise peale ka pahane aga lubasin kunagi kirjutada 50 lugu sellel teemal, sest ma reageerin ähvardustele äraspidiselt selle tegija ootustele ja minu arvestuse järgi peaks veel vähemalt 30 kajastust olema jäänud teha. (Olen neid oma kirjutisi kopeerinud veel 2 erinevale domeenile.)
Lisame lõppu ekraanipildi kaubamärgi living.ee kohta, mille esitas Akerston Grupp OÜ ehk hiljem Living.ee OÜ-ks ümber nimetatu ja mis praegu on ekspertiisis. Minu arvates oli tegemist pahauskse registreerimise taotlusega, sest 2008. a. suvel ajas www.living.ee nime all mööbliäri Langersen OÜ, mis siis hiljem pankrott läks. Sisuliselt on Living.ee OÜ puhul tegemist internetis tuntud mööbliäri living.ee kaaperdamisega (varasema firma omanike nõusolekul).
Registreerimistaotluse number M200801078
Taotluse esitamise kuupäev 25.07.2008
Staatus Ekspertiisis
Kaubamärk LIVING.EE
Värvide loetelu punane, oranž, kollane, valge
Kujutise klass 26.04.02
26.04.18
29.01.01
29.01.02
29.01.11
Taotleja Akerston Grupp OÜ
Klass 20 mööbel, sh kontorimööbel, koolimööbel, diivanid, tugitoolid, pehmed tugitoolid, kapid (kataloogikapid, riiulitega), puhvetkapid, kummutid, riiulid, vitriinid, lauad, kirjutuslauad, arvutialused, voodid, istmed, istesohvad, istmesohvapadjad, madratsid, kardinapuud, peeglid, pildiraamid, kübarvarnad; teistesse klassidesse mittekuuluvad kaubad, mis on valmistatud puidust, korgist, pilliroost, vitstest, sarvest, luust, elevandiluust, vaalaluust, merikarbist, merevaigust, pärlmutrist, sepioliidist, nende aseainetest või plastist.
Klass 35 jae- ja hulgimüügiteenused (kolmandatele isikutele), sh sisustusmaterjalide, mööbli, valgustite, madratsite müük, sh Interneti või muu andmevõrgu vahendusel; hanketeenused teistele ettevõtetele (kaupade ja teenuste ostmine); ekspordi-, impordikontorid; reklaam; äritegevuse juhtimine; äritegevuse administreerimine; kontoriteenused; äriinfo; oksjonid, enampakkumised; kaubandus- või tööstusjuhtimisalane abi; kaubandusteabeagentuurid; kaupade demonstreerimine; ärialased konsultatsioonid; müügikampaaniad; näidiste levitamine; reklaamipinna üürimine; reklaammaterjalide levitamine; turu-uuringud; välisreklaam; äritegevuse juhtimiskonsultatsioonid; äritegevuse siireteenused; äriuuringud; kõigi eelnimetatud teenustega seotud konsultatsiooni- ja infoteenused.
Kui kogu selle taga pole midagi isiklikku, siis on raske siinsest sitaloopimisest üldse aru saada.Domeenist saab iga kell teise firma kasuks loobuda, siin pole ju midagi imelikku. Küsiks pigem, mitu vee päele jäänud firmat kirjutise autor ise pidanud on või omab ? Aga mis minul kommenteerida, ma pole kunagi mõistnud ka vanemaid, kes oma lastele naljakaid nimesid panevad. No mis poisslapse nimi see neitsi siis ikka on ? Oma lastele kõigile lihtsad kuni 5 tähega eesti nimed pannud ja ükski ei tegele neist oma nina võõrastesse asjadesse tppimisega ;-P
– – –
Virgolt: Living.ee töötajatest keegi või Ove Siiro ema?
Sa lihtsalt ei saa asjast aru. Asja uba ei ole selles, et kas kellegi firma jääb vee peale või mitte. Antud juhtumi sisuks on, et maksupettuse eesmärgil vormistati firmale pankrot, jätkates tegelikult tavapärast tegevust endise kaubamärgi ja veebikeskkonnaga. See on hoopis midagi muud kui äris ebaõnnestumine, see on juriidiline manööver riigilt miljoni varastamiseks.
See teema siin blogis on just üks, mida ei saa nimetada sitaloopimiseks.
Teine pool sinu postitusest on aga päris mage kahjuks 🙁